VITAJTE NA WEB STRÁNKACH KATEDRY GEOGRAFIE, GEOINFORMATIKY A REGIONÁLNEHO ROZVOJA FPVaI UKF V NITRE

6 a 13.11.2015 | Študenti geografie žili futbalom

Katedra geografie a regionálneho rozvoja FPV UKF v Nitre opäť pripravila obľúbenú športovú udalosť v podobe turnaja geografov v malom futbale. Podujatie prebiehalo v dvoch kolách, pričom v prvom (6.11.) súťažili tímy študentov KGRR FPV UKF v Nitre a o týždeň neskôr (13.11.) bola naša fakulta dejiskom celoslovenského kola.

Do katedrového kola sa prihlásili 4 tímy, ktoré boli vytvorené zo širokého spektra študentov. Medzi súťažiacimi nechýbali zástupcovia Bc. i Mgr. stupňa štúdia, taktiež jednoodborových aj učiteľských študijných programov. Príjemným spestrením bola účasť futbalistiek v troch tímoch. Po odohraných dueloch sa z prvenstva tešil tím El Ninos, za ktorý nastúpili študenti troch rôznych ročníkov (3. r. GRBc., 1. a 2. r. GRRm). Najlepším strelcom turnaja sa stal Anton Štefanko (2. r. GRBc) z tímu Geonames, pričom súčasťou tohto družstva bola aj najšikovnejšia futbalistka Michaela Horváthová (2. r. GRBc).

fotka1

Celoslovenského kola sa okrem našich študentov zúčastnili aj zástupcovia ďalších geografických pracovísk. Konkrétne išlo o študentov z Katedry humánnej geografie a demografie PriF UK v Bratislave, Katedry regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny PriF UK v Bratislave, Katedry geografie a geológiie FPV UMB v Banskej Bystrici a Ústavu geografie PF UPJŠ v Košiciach. Všetky tímy si vzájomne zmerali sily a prvé miesto spolu s putovným pohárom putuje študentom z metropoly východu, ktorí vyhrali všetky 4 zápasy. Z ich kolektívu pochádzal aj Štefan Kolečanský, najlepší strelec turnaja. Srdečne gratulujeme!

fotka2

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia v budúcnosti.

Detailnejší článok o turnaji geografov v malom futbale nájdete v najbližšom vydaní univerzitného časopisu Náš Čas. Fotodokumentácia z podujatia je dostupná na stránke Katedry geografie a regionálneho rozvoja FPV UKF v Nitre na sociálnej sieti Facebook.

Ďakujeme subjektom, ktoré podujatie podporili: UKF v Nitre, Tauris Nitria, Mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj

Katedra geografie, geoinformatiky a regionálneho rozvoja FPVaI UKF v Nitre. Joomla Templates 2.5